Uçaklı Karadeniz ve Batum Turu
Her Şey Dahil
Ekstra Ödeme Yok - Ekstra Tur Yok


Ordu'dan Batum'a Benzersiz Manzara
Ordu, Giresun, Gümüşhane, Rize, Trabzon, Artvin, Gürcistan, Batum5 Adet Kahvaltı 
Ücrete Dahil
5 Adet Öğle Yemeği Bölgenin En Nezih Restoranlarında Yöresel Menüler Ücrete Dahil
5 Adet Akşam Yemeği Ücrete Dahil
Zilkale Turu ve Palovit Şelalesi Turları 
Ücrete Dahil
Batum Turu 
Ücrete Dahil

 

1. Gün: Ordu, Giresun Kalesi, Giresun Adası, Gümüşhane Karaca Mağarası, Zigana, Hamsiköy, Maçka

Sabah uçuş saatinden 2 saat önce Esenboğa Havaalanında buluşmamızın ardından check in ve bagaj işlemleri sonrası Anadolu Jet TK7136 sefer sayılı uçağımızla Ordu’ya hareket ediyoruz. Giresun'a doğru yolumuzu tutuyoruz. Giresun'da panoromik bir şekilde Giresun Adası'nı görüyor ve Giresun Kalesine çıkıyoruz. Burada Topal Osman'ın mezarını da göreceğiz küçük bir yürüyüşle Giresun Türk Konaklarını görüyoruz ve buradan Gümüşhane Torul yoluna devam ederek eşsiz güzelliği ile Harşit Vadisi eşliğinde Karaca Mağarası'na varıyoruz. Milyonlarca yılda meydana gelmiş olan doğal sarkıt ve dikitleri gördükten sonra sütlacı ile ünlü Hamsiköy'e gidiyoruz. Hamsiköy'de ufak yürüyüşümüz ardından otelimize yerleşiyoruz.

Sabah kahvaltısı: Ekstra olarak alınacaktır.
Öğle yemeği: Seçmeli(Güveç, Et kavurma, patlıcan, fasulye vb), Pilav, Salata, Meşrubat.
Akşam Yemeği:  Otelde açık büfe veya set menü olarak sunulacaktır.
Konaklama: Büyük Sümela Otel, İpekyolu Park Otel, Aksular Otel, İvme Hotel vb. Oteller
Günün Rotası:
 Ankara - Trabzon / Maçka (760 km)

 

2. Gün: Sümela Manastırı, Uzungöl, Lustra ve Karaster Yaylaları,Of Çay Fabrikası, Rize, Pazar Kız Kulesi, Çayeli, Artvin, Arhavi, Hopa

Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından Altındere Milli Parkı’nı geziyoruz. Yüksek dağların yamacına kurulmuş olan Sümela Manastırı, tadilatta olması nedeniyle dışardan fotoğraflayarak Uzungöl’e hareket ediyoruz. Haldizen deresi çevresindeki kayaların düşerek önünü kapatmasıyla oluşan heyelan set gölü Uzungöl’de alacağımız yöresel öğle yemeği sonrasında göl etrafında yürüyüş yaparak sizlere kartpostallık fotoğraflar çekebilmek ve alışveriş için serbest zaman imkanı veriyoruz. Ayrıca Uzungöl'ün en önemli yayları ndan olan Lustra ve Karaster'e çıkarak yayla hayatı, yayla evleri ve kültürünü yakından tanıyıp benzersiz fotoğraflar çekebilme fırsatını yakalıyoruz.Bölgede ün sahibi kiremitli köprüde fotoğraf çekimimizle devam ederek, çay fabrikasını ziyaret ediyoruz. Eşsiz lezzette ve taze çayımızı yudumlarken yetkililerin çay üretimi ve çay demleme teknikleri ile ilgili sunumunu izliyor ve alışverişimizi yapıyoruz.  Pazar ilçesinde Kızkulesi’ni görerek, doğal kendir ipinden el tezgahlarında dokunan Rize Bezi alışverişi için serbest zaman veriyoruz. Akşam yemeği için otelimize hareket ediyor, yemek sonrası istirahate geçiyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelimizde açık büfe olarak alınacaktır.
Öğle yemeği: Çorba, Seçmeli Izgara(Alabalık/Köfte/Tavuk/Kuru fasulye), Salata, Meşrubat.
Akşam Yemeği: Otelde açık büfe veya set menü olarak sunulacaktır. 
Konaklama: Peronti Otel, Paluri Otel, Sarp Otel vb. Oteller
Günün Rotası:
 Trabzon / Maçka – Hopa (270 km)

 

3. Gün: Batum Turu

Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltımız sonrasında Sarp sınır kapısından kimlik kartımızla işlemleri tamamlayarak komşu ülkemiz Gürcistan’ın Batum şehrine geçiyoruz. Aracımıza yerleştikten sonra ilk olarak St. Andrew heykelini panoramik olarak görüyoruz. Şehrin içerisine devam edip farklı mimaride ki binaları görüyor ve birçok ülkeden getirilerek bir yerde toplanan bitkileri tanımak için Botanik Parkına gidiyoruz. Ardından şehir meydanlarını gezmek üzere gittiğimiz rotaya geri dönüyor ve burada Avrupa Meydanı, Tiyatro meydanı, Piazza meydanı gibi önemli meydanlarını yürüyerek geziyoruz. Media Heykeli, Poseidon Heykeli, Mehmet Abaşidze Heykeli, Ali ve Nino’nun heykeli gibi eserleri bu meydanları gezerken fotoğraflayabileceğiz. Ardından alışverişleriniz ve çay kahve için bir mola veriyoruz. Giriş çıkış saatlerine ve hava durumunun elverişli olması durumuyla yüzme molasının ardından akşam yemeği için otelimize hareket ediyoruz. Yemek sonrası odalarımıza yerleşerek istirahate geçiyoruz.

Sabah kahvaltısı: Otelimizde açık büfe olarak alınacaktır.
Öğle yemeği: Yöresel Gürcü usulu patatesli dana eti, peynirli gürcü pidesi(Haçapuri), cevizli patlıcan, yöresel peynir tabağı, Hinkali(haşlanmış gürcü mantısı), salatalar, meşrubat.
Akşam Yemeği:  Otelde açık büfe veya set menü olarak sunulacaktır.
Konaklama: Zafran Otel, Ayder Ahşap Otel, Natura Lodge Otel, Naliya Hotel, Hanedan Hotel, Dere Hotel vb. Oteller
Günün Rotası: Hopa - Batum - Ayder (160 km)

 

4. Gün: Ayder Yaylası, Laz Konakları, Palovit Şelalesi, Zilkale, Şenyuva, Çamlıhemşin, Fırtına Vadisi, Rafting, Kalegon, Gelintülü Şelalesi

Sabah kahvaltımızın ardından Çamlıhemşin'e transferimiz oluyor. Çamlıhemşin’de bizleri bekleyen minibüslerimizle dizilere dahi konu olan Şenyuva Köyü’nde fırtına deresi üzerinde bulunan tarihi ve meşhur Çinçiva Köprüsü’nde fotoğraf molası veriyoruz. Tarih kokan Konaklar Mahallesi’ni geziyoruz. Sarp kaya kütlesi üzerinde kurulu olan ve konumu ile insanı hayret ettirrip manzarasıyla büyüleyen Zilkale’yi görüyoruz. Karadeniz'in en görkemli şelalerinden Palovit Şelalerinde horon ile eğlence sonrası Dünyada korunma altındaki 200 Ekolojik bölgeden biri olan Fırtına Vadisi’nde dere kenarında öğle yemeğimizi yedikten sonra isteyenler için rafting imkanı oluyor.  Ayder Yaylası’na hareket ediyoruz.  Kalegon mevkii ve Gelin tülü Şelalesi’ni görüyoruz ve Ayder kaplıcalarından yararlanıyoruz. Akşam yemeği sonrası yöresel tulum eşliğinde horon tepiyoruz. Konaklama otelimizdedir.

Sabah kahvaltısı: Otelimizde açık büfe olarak alınacaktır.
Öğle yemeği: Seçmeli (Alabalık/köfte/tavuk/Hemşin Kuru fasulye), Kuymak, Garnitür, Salata, Laz Böreği, Meşrubat.
Akşam Yemeği: Otelde açık büfe veya set menü olarak sunulacaktır.
Konaklama: Zafran Otel, Ayder Ahşap Otel, Natura Lodge Otel, Naliya Hotel, Hanedan Hotel, Dere Hotel vb. Oteller
Günün Rotası:
 Ayder - Çamlıhemşin - Ayder(50 km)

 

5. Gün: Akçaabat, Sürmene, Trabzon, Ayasofya, Atatürk Köşkü, Kazaziye Sanatı, Rize Bezi, Ordu Fındık, Fatsa, Havuz, Hamam, Sauna Keyfi

Sabah kahvaltımızın ardından Rize’de yöreye has kültürün dışa yansıması olan Rize Bezini görüyoruz,bıçağın ana yurdu Sürmene’de Sürmene bıçakları ve Trabzon’da tamamen el işçiliğiyle yapılan Kazaziye sanatı hakkında bilgilendirmemiz oluyor.Ulu önder Atatürk’ün Köşkünü ziyaret ediyoruz. 13.yy Bizans kilisesi  Ayasofya Camisinde freskleri görüyoruz. Akçaabat’ta denize nazır restoranımızdaki öğle yemeğinde ünlü Akçaabat köftesinin tadına bakma olanağımız ve Fındığın memleketi Ordu’da fındık üretimi hakkında bilgilendirmemiz oluyor. Akabinde otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeğimizi otelimizde alarak istirahate geçiyoruz.

Sabah kahvaltısı: Otelimizde açık büfe olarak alınacaktır.
Öğle yemeği : Akçaabat Köfte, Kaygana, Piyaz, Meşrubat. 
Akşam Yemeği:  Otelde açık büfe veya set menü olarak sunulacaktır.
Konaklama: Yalçın Otel, New Jasmin Otel, Bulancak Otel, Simisso Hotel vb. Oteller
Günün Rotası: Ayder Yaylası - Fatsa (420 km)

 

6. Gün: Samsun, Terme, Ünye, Bandırma Vapuru, İlk Adım Anıtı, Ankara

Sabah kahvaltımızın ardından Ünye Terme üzerinden Kurtuluş mücadelesinin başlangıç noktası Samsun'da Atatürk'ün Samsun'a yolculuk ettiği Bandırma Vapurunu ve Atatürk'ün doğumunun  100. yılında yapılan İlk Adım Anıtı'nı ziyaret edip fotoğraflarla ölümsüzleştirdikten sonra Samsun Terme Havaalanına geçiyoruz. TK7135 sefer sayılı Anadolu Jet uçuşu ile Ankara’ya ulaşarak programımızı sonlandırıyoruz. Bir başka Diye Turizm organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelimizde açık büfe olarak alınacaktır.
Öğle Yemeği: Ekstra olarak alınacaktır. Rehber Tavsiyesi: Amasya restoranlarındaki yöresel menüler tercih edilebilir.
Akşam Yemeği: Ekstra olarak alınacaktır.
Günün Rotası: Fatsa - Ankara (520 km)

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Ankara – Ordu, Samsun – Ankara Gidiş Dönüş Uçak Bileti
 • Bölgede Konforlu Araçlarla Ulaşım
 • Programda Belirtilen Geziler
 • 5 Gece Tam Pansiyon Konaklama
 • 5 Adet Kahvaltı
 • 5 Adet Öğle Yemeği
 • 5 Adet Akşam Yemeği
 • Zilkale Minibüs Transferi
 • Zilkale Giriş Ücreti
 • Palovit Şelalesi Turu
 • Milli Park Giriş Ücretleri
 • Batum Turu
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • Araç İçi İkramlar
 • Seyahat Güvence Poliçesi

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Akşam Yemeklerinde Alınacak İçeçekler
 • İlk Gün Kahvaltı
 • Programda Belirtilmeyen Müze ve Ören Yeri Ücretleri
 • Dönüşte Öğle ve Akşam Yemeği
 • Yurtdışı Çıkış Harcı Ücreti
 • Ekstra Harcamalar

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  1.Ek Bilgiler

  2.İptal Şartları

  3.Vize Bilgileri